W 1933 roku nastało wielkie święto wychowania fizycznego i przysposobienia wojskowego w Inowrocławiu. Trzy zwycięstwa przypadły w udziale miotaczami inowrocławskiego "Sokoła" - Franciszkowi Kabacińsiemu.
W 1934 roku do Inowrocławia zostały włączone gminy wiejskie: Rąbin i Szymborze (z częścią Mątew) oraz obszary dworskie: Rąbinek i Kruśliwiec.